Müügitingimused

EUTECH OÜ MÜÜGITINGIMUSED

 1. Üldsätted

1.1.    Käesolevad Eutech OÜ e-poe müügitingimused (edaspidi tingimused) kehtivad Eutech OÜ e-poest     ostmisel internetiaadressilt https://www.ledpood.ee . Kauba müüja on Eutech OÜ, registrikood 12393281, aadress Uuekalda 8A, Tammiste, Tori vald, 85009, Pärnumaa,  tel 55522077, e-posti aadress info@ledpood.ee. Tingimused kehtivad kõigi isikute (edaspidi: Tellija) ja müüja vahel Eutech OÜ e-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivate õigussuhete kohta.

1.2.    Eutech OÜ on õigustatud Eutech OÜ e-poe arengust tulenevalt ning e-poe parema ja turvalisema kasutamise huvides muutma ning täiendama allolevaid kasutamistingimusi ning kliendi andmete kasutamise põhimõtteid. Tingimuste ning hinnakirja muudatused ja täiendused avaldatakse veebilehel www.ledpood.ee. Tingimuste ja hinnakirja muudatused ning täiendused jõustuvad vastava muudatuse või täienduse avaldamisest interneti leheküljel www.ledpood.ee. Kui Te edastasite oma tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, kohaldatakse Tellija ja Eutech OÜ vahel tekkinud õigussuhtele Tellija poolt tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimusi, v.a kui seaduses või käesolevates tingimustes on ette nähtud teisiti. Ostu hetkel kehtivad tingimused, millega Tellija nõustub, edastatakse koos tellimuskinnitusega tellimuse hetkel esitatud e-posti aadressile.

1.3.    Tellijal on võimalik enne ostu sooritamist tingimused salvestada, printida ja vajaduse korral taasesitada ja klient nõustub e-poest ostu sooritamisel tingimustes sätestatuga.

1.4.    Ostu sooritamisel kinnitab Tellija, et on tutvunud allolevate tingimustega ning Eutech OÜ Privaatsuspoliitikaga.

1.5.    Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad Eutech OÜ e-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.

1.6.    Eutech OÜ e-pood jätab endale õiguse korrigeerida toodete hindu. Antud juhul jätab Eutech OÜ e-pood endale õiguse loobuda müügist ning tagastada kliendile raha tema arvelduskontole 7 tööpäeva jooksul.

1.7.    Eutech OÜ e-pood jätab endale õiguse loobuda müügist kui tootega on juhtunud inimlik eksitus hinna sisestamisel või tehniline viga süsteemis (näiteks kui 250 EUR’i maksev valgusti on järsku müügis 150 EUR’iga on tegemist ilmselgelt veaga. Sellest tulenevalt eeldame, et klient peaks aru saama, et tegemist on veaga ja toode ei kuulu sellise hinnaga müümisele).

1.8.    E-poes kuvatud tootepildid on illustratiivse tähendusega.

1.9.    Toodete saadavust ei tagata, sest laoseis võib jooksvalt muutuda.

1.10.  Seoses tootjate andmekaartide puudulikkusega võib Eutech OÜ e-poe tooteinfos esineda ebatäpsusi. Toote infot kontrollitakse ja täiustatakse regulaarselt. Andmed võivad olla peale Tarbija viimast külastust olla uuenenud. Antud juhul Eutech OÜ e-pood ei võta vastutust toote andmete õigsuses. Soovitame enne ostu sooritamist võimalusel kontrollida tooteinfo täpsust Eutech OÜ klienditeeninduse telefonil 555 22077 või saata päring info@ledpood.ee.

 1. Hinnad

2.1.    Kõik Eutech OÜ e-poe hinnad on esitatud eurodes ja sisaldavad käibemaksu 20%.

2.2.    Eutech OÜ e-poes märgitud tootehinnale võib lisanduda täiendavaid tasusid, sealhulgas transporditasu, mis tuuakse esile ostukorvis transpordiviisi valiku hetkel.

2.3.    Klient tasub tellimuse eest ettemaksuna kauba müügihinna ning kohaletoimetamise tasu täies ulatuses vastavalt punktis 3.8 sätestatule.

 1. Tellimuse vormistamine e-poes

3.1.    Tellimusi saab esitada kas kliendina sisse logides/registreerides või anonüümse kliendina. Tellimuse ajalugu ja soovikorvi tooteid saab kasutada kontoga sisse loginud klient.

3.2.    Miinimumtellimus Eutech OÜ e-poest on 20€ koos saatekuludega.

3.3.    Eutech OÜ e-poest on võimalik osta neid tooteid, millel on link „LISA KORVI“. Kauba hind ja saadavus võivad jooksvalt ja ette teatamata muutuda. Kui Tellija on esitanud tellimuse enne kauba hinna muutumist, rakendub tellimuse hetkel kehtinud hind v.a juhul, mis on kirjeldatud punktis 1.6. ja 1.7.

3.4.    Eutech OÜ e-poel on õigus e-poe vahendusel sõlmitud Müügilepingust taganeda ning tellitud kaup jätta üle andmata või teenus osutamata järgnevatel juhtudel: kaup on laost otsa saanud; tegemist on e-poe „SAADAVAL JÄRELTELLIMISEL“ staatusega kaubaga, mis on tootja laost otsa saanud; kauba hinda või omadusi on e-poes kuvatud valesti süsteemivea tõttu.

3.5.    Tellimuse vormistamiseks e-kirja teel peab Tellija omama kas tootekoodi või toote täisnimetust, väljendama oma soovi tarneviisi kohta ning edastama oma andmed. E-kirja teel esitatud tellimuste eest ei saa tasuda pangakaardi või pangalingiga.

3.6.    Tellimuse esitamisel on Tellija teadlik, et tellimusega kaasneb maksekohustus ja ta kinnitab, et on tutvunud Eutech OÜ e-poe müügitingimustega.

3.7.    Ostukorv ja tellimuse vormistamine

3.7.1. Ostukorv luuakse kui olete klikanud nupule „LISA KORVI“. Klikates „ostukorvil“ näeb Tellija kogu oma ostukorvi koos tasutava summaga.

3.7.2. Ostukorvis olevate kaupade arv ei ole piiratud ning kogust võib muuta. Ostukorvis tehtud koguse muudatused saab kinnitada klikates nupule „Uuenda ostukorvi“. Tellimuse vormistamise jätkamiseks klikkige nupule „Mine maksma”.

3.7.3. Makseid vahendab ESTO AS. Tellimuse vormistamise lehel tuleb sisestada nõutavad andmed, nõustuda tingimustega ning klikkida nupule „ESITA TELLIMUS”.

3.7.4. Enne tellimuse lõplikku kinnitamist peab Tellija veenduma, et sisestatud detailid nii valitud kauba kui ka Tellija andmete kohta on täpsed, sest selle informatsiooni täpsusest ja õigsusest sõltub ostetud toodete kiire ja häireteta kohale toimetamine.

3.8.    Toodete eest tasumine

3.8.1.Makse sooritamiseks valige tellimuse vormistamise leheküljel endale meelepärane makseviis:

3.8.1.1.              Eesti pangalingid: Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Citadele, Revolut, N26

3.8.1.2.              Maksa hiljem lahendused: ESTO järelmaks ja ESTO 3 makseviis

NB! Pangalingiga tasumisel vajutada kindlasti panga lehel nupule „Tagasi kaupmehe juurde“.

Makseid vahendab ESTO AS. Tasumine toimub väljaspool Veebipoodi turvalises keskkonnas – pangalingiga tasumisel vastava panga turvalises keskkonnas ja krediitkaardiga tasumisel ESTO AS turvalises keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Eutech OÜ arvelduskontole.

3.9.    Eutech OÜ on isikuandmete vastutav töötleja ning edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja ESTO AS-le.

3.10.  Tellimus vormistatakse ja tarnitakse 100%-se ettemakse puhul.

3.11.  Toodete müügileping loetakse sõlmituks (Lepingu jõustumine) arvates tellimuskinnituse järgi tasumisele kuuluva summa laekumisest Eutech OÜ arvelduskontole.

3.12.  Tellimuse esitamisel nii veebipoes kui ka e-kirja teel, tuleb Tellijale kinnituskiri, milles on märgitud valitud kohale toimetamise viis(id).

3.13.  Nime ja aadressi muudatustest tuleb viivitamatult teavitada Eutech OÜ e-poe klienditeenindust e-kirjaga  info@ledpood.ee.

3.14.  E-poes sooritatud tellimuste töötlemine toimub tööpäevadel (E-R kl 9.00-17.00). Kui tellimuse esitamise aeg jääb hiljemaks kui reedel kl 14.00, toimub tellimuse vormistamine järgneval esmaspäeval.

3.15.  Kaupade eest, mida ei õnnestu komplekteerida, maksab Eutech OÜ e-pood Tellijale raha tagasi viivitamatult, kuid mitte hiljemalt kui 14 päeva jooksul.

3.16.   Juhul kui Teie poolt tellitud Toodet ei ole Tootja laos ja selle kohale toimetamine ei ole võimalik asjaoludel, mille eest Eutech OÜ ei vastuta, teatame sellest tellimuse vormistamisel antud kontakti ja täpsustame info.

 1. Toodete kohaletoimetamine ja üleandmine

4.1.    Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti

4.2.    Peale Lepingu jõustumist toimetatakse tooted Tellijale kohale Tellija poolt tellimuse vormistamisel valitud tarneviisil.

4.3.    Laosolevate kaupade tarne Eesti piires on alates 3 tööpäevast. Tarne maksumus kehtib ühe tarne kohta. Juhime tähelepanu, et tarneaeg tellitavate toodete puhul on tavaliselt 1-3 nädalat. Juhul kui tarneaeg langeb nädalavahetusele või  riiklikele pühadele, tarnitakse tellimus järgnevatel tööpäevadel.

4.4.    Ühele tellimusele saab korraga lisada tellitavad tooted ja laos olevad tooted ning nende eest korraga mugavalt maksta. Mitut erineva tarneajaga toodet sisaldav tellimus saadetakse siis kui kõik tooted on saabunud Eutech OÜ lattu.

4.5.    Palun jälgige tellimuse vormistamisel esitatavate kontaktandmete õigsust vältimaks viivitusi ja arusaamatusi toodete kohale toimetamisel. Eutech OÜ ja kullerfirma ei vastuta toodete kohale toimetamise viivituse ja tekkinud arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud Tellija poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest või ebaõigsusest.

4.6.    Kui tellitud tooted on kullerfirmale üle antud, võtab kullerfirma eelnevalt ühendust, et täpsustada toodete kohale toomise aeg. Kullerfirma toimetab tooted tellimuse vormistamisel märgitud aadressile või pakiautomaati. Sihtkoha hilisem muutmine ei ole võimalik. Kuller toimetab kauba sihtkohas välisukseni. Kauba kannet tuppa või korteriukseni teenus ei hõlma.

4.7.    Eutech OÜ e-pood ei vastuta kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kaup on logistikapartneritele üle antud õigel ajal, kuid kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida Eutech OÜ e-pood ei saanud mõjutada.

4.8.   Kauba vastuvõtmisel  tuleb kontrollida selle seisukorda. Puuduste korral tuleb koheselt informeerida  müüjat aadressil info@ledpood.ee või kullerfirmat. Võimalusel pildistada probleemset kaupa. Saatelehele alla kirjutades kinnitatakse, et kaup oli korrektne ja komplektne ega oma puudusi.

4.9.    Kui Tellija ei kontrolli toodete vastavust tellimusele toodete vastuvõtmisel või 14 päeva jooksul tellimuse kättesaamisest, siis Eutech OÜ e-pood ei võta hilisemaid sellekohaseid pretensioone vastu.

4.10.  Kauba kättesaamisel kohustub Tellija avama tootepakendi ettevaatlikult, pakendit ja toodet kahjustamata. Juhul, kui Tellija on rikkunud pakendi hooletuse tõttu ehk tootepakendit oli võimalik avada seda kahjustamata, on Eutech OÜ e-poel õigus kaupade tagastamisel nõuda tekitatud kahju hüvitamist. Juhul kui tootepakendit ei saa rikkumata/lõhkumata avada, ei vastuta klient rikutud pakendi eest.

 1. Tellimuse muutmine

5.1.    Kui Tellija on tellimuse eest tasunud ja soovib seda muuta, siis saab seda teha, taganedes lepingust 14 päeva jooksul ja tehes uue tellimuse.

 1. Tellimuse tühistamine ja toodete tagastamine

6.1.    Tellijal on õigus peale toodete eest tasumist, kuid enne toodete kohaletoimetamist, oma tellimus tühistada, saates Eutech OÜ e-poe elektronposti aadressile info@ledpood.ee vastavasisulise teate koos tellimuse numbriga ning oma arvelduskonto numbriga või helistades e-poe kontakttelefonil 555 22077.

6.2.    Kõikidele Eutech OÜ e-poest ostetud toodetele kehtib tagastusõigus 14 päeva. Tellijal on VÕS § 56 lg 1 alusel õigus tagastada või välja vahetada kaup muu toote vastu põhjust avaldamata 14 päeva jooksul alates kauba üleandmisest. Selleks peab Tellija esitama Eutech OÜ e-poele taganemisavaldus. Juhul kui Tellija ei kasuta ostust taganemiseks tagastusavalduse vormi, siis piisab ka vabas vormis tagastusavaldusest, kus on kirjas ostja nimi, tellimuse number, ostukuupäev, arvelduskonto number ning saata see e-posti aadressil info@ledpood.ee ning tagastama seejärel Eutech OÜ e-poele tellitud kauba. Vastavalt VÕS § 56 lg 25 tõendab lepingust taganemist tarbija.

6.3.    Tellimuse tühistamisel punktis 6.1 sätestatud juhul või tellimusest taganemise korral punktis 6.2 sätestatud juhul tagastatakse raha kauba eest, muu hulgas Tellija kantud asja kättetoimetamise kulud viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, samale arvelduskontole, millelt tasuti kauba eest. Kui Tellija on sõnaselgelt valinud Eutech OÜ pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Eutech OÜ tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

6.4.    Tagastatav kaup (s.h tarvikud) ei tohi olla kasutatud või kahjustatud ning peab olema originaalpakendis. Taganemisõiguse kasutamiseks ja tagastamise korral hüvitise maksmise vältimiseks tuleb tootepakend avada ettevaatlikult seda kahjustamata (vt punk 4.10). Tellijal on õigus kaubaga tutvuda viisil, nagu see on lubatud tavapäraselt kaupluses ning klient vastutab kaubaga tutvumisel kauba väärtuse vähenemise eest, kui ta on kaupa kasutanud eeltoodust muul viisil. Tagastatav toode peab olema komplektne (sisaldama kõiki tootepakendis sisaldunud esemeid – kaablid jne). Kui toode on ostetud kampaania korras, kus kaubale on lisatud veel mõni toode, tuleb Tellijal tagastada kogu komplekt (ehk siis kõik tooted).

6.5.   Tellijal tuleb kanda lepingu esemena üleantud kauba tagastamisega seotud otsesed kulud, kui pooled ei ole kokku leppinud teisiti.

6.6.    Kui tagastatav toode (ja toote pakend) on halvenenud ja halvenemine on põhjustatud asjaoludest, mis ei ole tingitud Eutech OÜ; ning toote mittesihipärase kasutamise tulemusena, on Eutech OÜ-l õigus tasaarvestada toote väärtuse vähenemine Tellija poolt toote eest tasutud ning tagastamisele kuuluva summaga. Tasaarvestamiseks saadab Eutech OÜ tasaarvestamise avalduse Tellija poolt tellimuse vormistamisel teatatud e-posti aadressile. Juhul, kui Tellija ei ole nõus tasaarvestamise teates näidatud väärtuse vähenemisega, on selleks õigus kaasata toote väärtuse vähenemise kindlakstegemiseks sõltumatu ekspert. Ekspertiisiga seotud kulud jagatakse pooleks Tellija ja Eutech OÜ vahel, v.a juhul, kui ühe poole seisukoht osutub ilmselt põhjendamatuks. Sellisel juhul kannab ekspertiisiga seotud kulud pool, kelle seisukoht osutus ilmselt põhjendamatuks.

6.7.    VÕS § 53 lg 4 punkt 4 sätestab, et 14 päevast taganemisõigust ei kohaldata sellise asja üleandmisel, mis rikneb või vananeb kiiresti ja mis on valmistatud tarbija isiklikke vajadusi arvestades. Seetõttu tagastusõigus ei laiene Eutech OÜ e-poest ostetud toodetele, mis on valmistatud kliendi individuaalsete vajaduste ja soovide alusel eritellimustöö alusel.

 1. Pretensiooni esitamise õigus ja nõuetele mittevastavate toodete tagastamine

7.1.    Eutech OÜ vastutab toodete nõuetele mittevastavuse ja puuduste eest vastavalt võlaõigusseadusele, pretensioonide esitamise aeg on eraisikul 2 aastat ja juriidilistel isikutel 6 kuud arvates toodete üleandmise hetkest. Tarbijale müügi puhul eeldatakse, et kuue kuu jooksul asja ostjale üleandmise päevast ilmnenud lepingutingimustele mittevastavus oli olemas asja üleandmise ajal, kui selline eeldus ei ole vastuolus asja või puuduse olemusega.

7.2.    Tellija peab teatama asja lepingutingimustele mittevastavusest müüjale mõistliku aja jooksul pärast seda, kui ta asja lepingutingimustele mittevastavusest teada sai või pidi teada saama. Tarbijale müügi puhul peab tarbija teatama asja lepingutingimustele mittevastavusest müüjale kahe kuu jooksul pärast seda, kui ta sai mittevastavusest teada.

7.3.    Eutech OÜ ei vastuta:

7.3.1. Tellija süül toote halvenemise/kahjustumise eest.

7.3.2. Puuduste eest, mis on tekkinud toote mittekorrapärase kasutamise tagajärjel.

7.3.3. Toote normaalse füüsilise kulumise eest tavalise kasutamise korral.

7.4.    Toote nõuetele mittevastavuse või puuduse korral on Tellijal õigus nõuda toote asendamist nõuetele vastava ja puudusteta toote vastu või taganeda tellimusest ja tagastada nõuetele mittevastav toode Eutech OÜ kulul.

7.5.    Nõuetele mittevastava toote tagastamise korral kantakse toote eest tasutud summa (koos transpordimaksumusega) Tellija poolt näidatud pangakontole hiljemalt 14 päeva jooksul arvates tellimusest taganemise ja toote tagastamise soovi kohta teate saamisest.

7.6.    Lisaks pretensioonide esitamise õigusele on Tellijal ka muud seadusest tulenevad õigused õiguskaitsevahendite kasutamiseks.

7.7.    Eutech OÜ vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul. Pretensioone saab esitada e-maili aadressil info@ledpood.ee.

7.8.    Toote defekti tuvastamisel palume saata defektse toote pakendist ning tootest pildid Eutech OÜ info@ledpood.ee. Pakendil oleva informatsiooni põhjal saab Eutech OÜ e-pood pretensiooni vastu võtta.

 1. Vastutus ja vääramatu jõud

8.1.    Eutech OÜ e-pood vastutab Tellija ees ja Tellija vastutab Eutech OÜ ees teisele poolele käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

8.2.    Eutech OÜ e-pood ei vastuta Tellijale tekitatud kahjude eest või toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või toote kohaletoomise viibimine on tingitud asjaolust, mida Eutech OÜ ei saanud mõjutada ning mille saabumist Eutech OÜ ei näinud ette ega võinud ette näha (vääramatu jõud).

8.3.    Eutech OÜ e-pood ei kompenseeri Tellijale tarneaegade muutmise tagajärjena ilmnenud mittekasutatud võimalusi, kui Tellija on saanud tarneaja pikenemise teavituse ja sellega nõustunud, mis tähendab, et Tellija pole avaldanud soovi tellimusest loobuda tarneaja pikenemise tõttu.

 1. Andmete kaitse ja töötlemise põhimõtted

9.1.    Ledpood.ee tagab Tellija andmete sh isikuandmete kaitsmise ja kasutamise Privaatsuspoliitikas ettenähtud korras. Lähtudes kehtivatest õigusaktidest ja Privaatsuspoliitikas sätestatust on Ledpood.ee-l ostja nõusolekuta õigus töödelda andmeid (sh isikuandmeid) ulatuses, mis on vajalik e-poe kasutamiseks, müügilepingu täitmiseks või müügilepingu täitmise tagamiseks. Muuhulgas on eeltoodust tulenevalt müüjal eraldiseisva nõusolekuta õigus

  • saata ostjale e-poe teenuste kasutamisega seonduvaid teateid, sh teateid, mille saatmine on e-poe kasutajate turvalisuse huvides;
  • säilitada ostjate paremaks teenindamiseks ja tehingute tõendamiseks e-poodi sisseloginud ostja tellimuste andmed, sh mõistliku tähtaja jooksul ka nende tellimuste kohta, mida ostja sessiooni käigus ei lõpetanud.

9.2.    Kui Tellija on  andnud tellimuse teostamisel või muul viisil (Nt. Minu Ledpood.ee kontol) oma nõusoleku andmete turunduslikuks kasutamiseks, kasutab Ledpood.ee neid andmeid Privaatsuspoliitika põhimõtetes fikseeritud tingimustel ja eesmärgil sh. ka ostjale teenuste ja kaupade personaalsete otseturundus-, kampaania- ja sooduspakkumiste edastamiseks elektroonilisel teel.

9.3.    Tellijal on igal ajahetkel õigus võtta andmete turunduslikuks kasutamiseks antud nõusolek tagasi, saates Ledpood.ee– le vastavasisulise e-maili vt lähemalt Privaatsuspoliitika.

 1. Muud tingimused

10.1.   Käesolevates tingimustes eraldi lahendamata küsimustes lähtutakse Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest.

10.2.   Tellija ja Eutech OÜ vahel seoses Eutech OÜ e-poe vahendusel toodete tellimise ja ostmisega tekkinud vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel on Tarbijal õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseametisse (aadressil Rahukohtu 2, 10130 Tallinn või e-posti aadressil avaldus@komisjon.ee) või Pärnu Maakohtusse. Vaidluste lahendamisel lähtutakse Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest.

Täpsem info vaidluste kohtuvälise lahendamise kohta www.ttja.ee ja www.komisjon.ee.

10.3.   Lisaks eeltoodule on Tellijal õigus Eutech OÜ e-poest ostetud kauba või teenusega seoses tekkinud vaidluse lahendamiseks kasutada internetipõhisese vaidluste lahendamise platvormi (ODR) http://ec.europa.eu/odr. Internetipõhine vaidluste lahendamise platvorm on eelkõige mõeldud piiriüleste vaidluste lahendamiseks, võimaldades tarbijal lihtsamalt leida konkreetse vaidluse lahendamiseks sobiv kohtuväline üksus kaupleja liikmesriigis.

Eutech OÜ

Kehtib alates 21.03.2022